Thawngtla mi 127 lenglo suah an si zo.

2009/09/20
(Mae Sot – Thailand)

The Assistance Association for Political Prisoners (Burma) (AAPP) cun thawnginn hmun 23 ihsin thawngtla mi 110 pawl suah an si zo thu a tarlang.

Mi 110 pawl lakah NLD sungtel mi 38, MP 3, nunau 20, ramthu khel ruangih thawngtla 11, phungki 4, thuthang lakhawm tu 4, Minung diknak humhual tu pawlkawm (Human Rights Defenders and Promoters Network ihsin 10, 88 kum buai laiih tlawngta 8 le dan thiam (lawyer 1) pawl suah an si zo.

Rangoon khawpi ih ram thuthang phuang tu MTRV cun September ih an suahmi cazual ah thawngtla mi 7114 pawl suah an si ding tin a tarlang ve.

Thawngtla suak hmin zoh duh hrangah www.aappb.org ah zoh thei a si.

CATEGORY

NUMBER

Phungki 237
Members of Parliament (MP) 16
Students (Tlawngta) 286
Women (Nunau) 191
NLD members 479
Members of the Human Rights Defenders and Promoters
network
43
Ethnic nationalities 197
Cyclone Nargis volunteers 21
Teachers 26
Media Activists 51
Lawyers 12
In Poor Health 137

August 2007 ihsin kan dungkum September tiangah mi 1122 lenglo in an pung. Tui ttum ih thawngtla suak pawl…

  1. Angaelay (Mandalay prison) – student
  2. Aung Gyi (Insein prison) – student
  3. Aung Gyi @ Aung Thwin (Shwebo prison) – journalist, former political prisoner, 88 Generation Students
  4. Aung Ko Oo (Tharawaddy prison) – student
  5. Aung Lwin (Thandwe prison)
  6. Aung Myint (Myaungmya prison) – NLD member; Human Rights Defenders and Promoters member
  7. Aung Myo (Shwebo prison) – NLD Township Organiser
  8. Aung Naing (Insein prison) – NLD member
  9. Aung Naing @ Ba Gyi Aung (Mandalay prison) – NLD member
  10. Aung Naing Tun (Monywa prison) – Student
  11. Aung Swe (Shwebo prison)  – NLD member
  12. Aung Tun (Tharawaddy prison) – student; member of the All Burma Federation of Student Unions
  13. Aye Min (a) Aye Min Min (Tharawaddy prison) – private tutor
  14. Aye Myint Mar (female) (Monywa prison) – All Burma Students Democratic Front (Western)
  15. Ba Chit (Tharawaddy prison) – Ex-captain in the army
  16. Ba Min (Kale prison) – NLD member
  17. Bo Bo (Myingyan prison)
  18. Bo Gyi (Pegu prison)
  19. Chan Aung (Monywa prison) – NLD township organiser
  20. Chit Thein Tun (Monywa prison) – All Burma Students Democratic Front (Western)
  21. Cho Mar Htwe, (Female)  (Moulmein prison) – NLD member
  22. Ei (female) (Paungde prison)
  23. Eimt Khaing Oo, Female (Insein prison) – journalist; Cyclone Nargis volunteer
  24. Hla Shein, (Hinzada prison) , Human Rights Defenders and Promoters
  25. Hlaing Aye (Kale prison) – NLD MP, Former Political Prisoner
  26. Hnin Hnin (female) (Monywa prison) – All Burma Students Democratic Front (Western)
  27. Htay (a) San San Myint, (Female)  (Insein prison)
  28. Htay Naing Lin (Monywa prison) – Human Rights Defenders and Promoters Network
  29. Htay Win (Thayet prison) – NLD Township Organizer
  30. Kay Thi Aung @ Ma Ei (female) (Mandalay prison)
  31. Khaing Kaung Zan, (Thayet prison) – Arakan League for Democracy in exile member
  32. Khin Khin Lay (a) Khin Lay, (Female)  (Pegu prison) – NLD member
  33. Khin Maung Chit (Meiktila prison) – NLD Local Secretary
  34. Khin Maung Thein (Shwebo prison) – NLD member
  35. Khin Moe Aye (a) Moe Moe (Female), (Myingyan prison) – 88 Generation Students member; former political prisoner
  36. Kyaw Kyaw Thant (Insein prison) – journalist; Cyclone Nargis volunteer
  37. Kyaw Lwin, (Hinzada prison) , Human Rights Defenders and Promoters
  38. Kyaw Maung (Myitkyina prison) – NLD MP
  39. Kyaw Thu Htike (Taunggyi prison)
  40. Kyaw Win (Tharawaddy prison) – All Burma Students Democratic Front
  41. Kyi Kyi Min, (Female)  (Insein prison) – NLD member
  42. Kyi Lin (Myintkyina prison) – NLD member
  43. Maung Maung Htwe (Shwebo prison)
  44. Maung Maung Twin (Mandalay prison)
  45. Maw Si (Shwebo prison) – NLD Youth member
  46. Mi Mi Sein, (Female)  (Insein prison) – NLD Township Joint-Secretary
  47. Mi Mi Swe (female) (Henzada prison)
  48. Michael Win Kyaw (Kale prison) – 88 Generation Students member; former political prisoner
  49. Min Min (a) La Min Tun, (Hinzada prison) , Human Rights Defenders and Promoters
  50. Min Min Soe (Myingyan prison) – 88 Generation Students member
  51. Moe Hlaing (Moulmein prison)
  52. Moe Kyaw Thu (a) Bo Bo (Mandalay prison)
  53. Moe Lwin (Moulmein prison) – individual activist
  54. Monywar Aung Shin (a) U Aye Kyu (Insein prison) – Member of NLD and poet
  55. Mya Sein, (Hinzada prison) , Human Rights Defenders and Promoters
  56. Myint Oo (a) Ni Ni (Mandalay prison) – NLD Township organizer; former political prisoner
  57. Myint Oo (Thayet prison) – NLD Township Joint Secretary
  58. Myint, (Hinzada prison) , Human Rights Defenders and Promoters
  59. Myo Min Lwin (Moulmein prison)
  60. Myo Min Tun (Monywa prison) – Student
  61. Myo Yan Naung Thein (Thandwe prison) – 88 Generation Students member, former political prisoner
  62. Nay Win (Myintkyina prison) – NLD Township Organizer
  63. Ni Ni May Myint (Buthidaung prison) – NLD Youth
  64. Nine Nine (Insein prison) – NLD MP, Former Political Prisoner
  65. Nu Nu Swe @ Pauk Pauk (female) (Myaungmya prison)
  66. Nyi Nyi Min (Buthidaung prison) – NLD member
  67. Nyo Mya (Kale prison) – NLD member
  68. Pe Tin (Pegu prison) – NLD member
  69. Peter (Loikaw prison)
  70. Pyae Phyo Aung (a) Hnan Mue (Pa-An prison)
  71. San Pwint (Kale prison) – NLD member; teacher
  72. San Ya (Tharawaddy prison) – NLD member
  73. San Yi (Insein prison)
  74. Sandar, (Female)  (Myingyan prison) – NLD member
  75. Saw Myo Min Hlaing @ James (Thaton prison) – Private Tutor
  76. Saw Oo Kyar (Mandalay prison)
  77. Saw Taw Kyi (Thayet prison) – Karen National Union member
  78. Shin Sandaw Batha, Monk (Insein prison) – All Burma Young Monks Union
  79. Shwe Thar (a) Tin Win (Tharawaddy prison) – Karen National Union member
  80. Soe Han (Lashio prison) – lawyer; Chair of the National League for Democracy’s (NLD) legal advisory body
  81. Soe Moe Naing @ Ngone (Mandalay) – Democratic Party for a New Society
  82. Soe Wai (a) Than Zaw (Myitkyina prison)
  83. Than Min (a) Tin Tun Aung, (Taungoo prison) – NLD member
  84. Than Than Htay, (Female)  (Insein prison) – student
  85. Than Than Sint, (Female)  (Insein prison)
  86. Than Tun (Shwebo prison)
  87. Than Tun Lay (Myingyan prison) – Individual activist
  88. Than Zaw Oo (Tharawaddy prison) – NLD member
  89. Thar Cho, (Thayet prison) – NLD Township Organizer
  90. Thein Zaw (Tharawaddy prison)
  91. Thet Oo (Taungoo prison) – Human Rights Defenders and Promoters member
  92. Thet Zin (a) Maung Zin (Kale prison) – journalist; former political prisoner; member of the All Burma Federation of Student Unions and the Democratic Party for a New Society
  93. Thin Min Soe, (Female)  (Insein prison) – labour activist
  94. Thura Win @ Thura Lin (Buthidaung) – Student
  95. Tin Mar Swe (female) (Mandalay prison)
  96. Tin Maung Nyunt (Shwebo prison) – NLD Township Organiser
  97. Tin Mya (Insein prison) – National League for Democracy Township chairperson, Former Political Prisoner
  98. Tin Myint (Insein prison) – NLD member
  99. Tin Myint (Tharawaddy prison)
  100. Tin Myo Htut (a) Kyaw Oo (Insein prison) – Generation Wave; former political prisoner
  101. Tin San (Monywa prison)
  102. Tin Tin Myint, (Female) (Insein prison) – third year chemistry student
  103. Tin Tun (a) Kyaw Swa (Tharawaddy prison) – UN Development Program staff (New Era journal distributor)
  104. Tint San, (Monywa prison) – former political prisoner
  105. Tun Hla (Tharawaddy prison)
  106. Tun Min Aung (Kawthaung prison)
  107. Tun Oo (a) Ngar Kalar (Taungoo prison)
  108. Tun Tun Nyein, (Thayet prison) – NLD Youth member
  109. Tun Tun Oo (a) Nanda Malar (Taungoo prison) – monk
  110. Tun Tun Oo (Thandwe prison)
  111. U Han Sein (Tharawaddy prison) – NLD member
  112. U Pannita (a) Myint Aye (Taungoo prison) – monk; Human Rights Defenders and Promoters member
  113. U Zawana (a) Soe Myint (Taungoo prison) – monk
  114. Win, (Hinzada prison) , Human Rights Defenders and Promoters
  115. Win Maw @ Tut Pe (Kale prison) – NLD member
  116. Win Myint (Insein prison)
  117. Wunna Soe (Pa-An prison) – Democratic Party for a New Society member
  118. Yan Aung Shwe (Thayet prison) – All Burma Students Democratic Front   member
  119. Yan Kyaw Soe @ Shwe Thway (Monywa prison) – NLD member
  120. Yan Naing Min (a) Nan Wai (Mandalay prison) – student
  121. Yar Zar @ Tun Lin Oo (Monywa prison) – NLD member
  122. Ye Thiha @ Soe Thein (Insein prison) – All Burma Students Democratic    Front
  123. Zaw Htet Aung (Kale prison) – student
  124. Zaw Lin Tun (a) Phu Zaw (Monywa prison) – All Burma Students   Democratic Front (Western)
  125. Zaw Tun (Taungoo prison)
  126. Zin Hninn Aye @ Zin Mar (female) (Mandalay prison) – Second year          chemistry student
  127. Zin Mar Aung (female) (Mandalay prison) – student; NLD member
(Visited 49 times, 1 visits today)

Comments

comments

Comments

%d bloggers like this: